Estella rašė: Kaip galima atleisti PIRMĄ pravaikštos dieną, jei Jūs NEžinote, kad jis pravaikštinėja, jisai juk serga :roll
Ir kur taip mandriai yra parašyta? Tai, kad sužinai, jog pravaikštinėja ir atleidi
būtinai pirmą dieną, nors jis pravaikšinėjo 2 savaites :roll
Geriausia yra NEMELUOTI, viską daryti taip, kaip ir yra atsitikę, niekada neapsiriksi.
Pradziai pacituosiu kitoje temoje issakyta
Ksaros minti:
Įsakymas dėl atleidimo iš darbo rašomas, kai sueina terminas darbuotojui pasiaiškinti, tačiau darbo sutartis nutraukiama nuo pravaikštos pradžios, jei ji nepertraukimai tęsiasi iki įsakymo parašymo dienos. <....> Apie darbuotojo atleidimą iš darbo būtina per tris dienas pranešti Sodros terit. sk. <...>".
Iš to seka išvada, kad jei apie darbuotoją nėra žinių, ir jis per keletą dienų nepraneša apie savo neatvykimo priežastis, darbdavys raštu , kaip nurodyta straipsnyje, išsiunčia raštą, kuriame iki nurodytos datos prašoma pasiaiškinti (siusti geriausia registruotu paštu su įteikimo pranešimu, kad darbdavys būtų tikras, jog adresatas pranešimą gavo). Registruotas laiškas kaimo vietoje adresatą pasiekia maždaug per 3 – 4 d. (jei adresatas tiksliai yra nurodęs savo adresą), įteikimo pranešimas grįžta per panašų laikotarpį. Plius minus - rašto įteikimas trunka apie savaitę. Taigi, darbdavys rašte gali nurodyti 1-2 savaičių laikotarpį iki kada darbuotojas privalo pranešti apie savo nesilankymo priežastis. Jei po to darbdavys tų priežasčių negauna, jis atleidžia darbuotoją nuo jo pravaikštos pradžios, tačiau Sodrai pranešimas apie faktinį darbuotojo atleidimą tuo atveju tikrai vėluoja ne mažiau kaip savaitę, jei dar adresatas nerandamas arba išvykęs į užsienį, kas šiandien nieko nebestebina, tikrai neįmanoma suspėti su teiginiu: "Apie darbuotojo atleidimą iš darbo būtina per tris dienas pranešti Sodros terit. sk. <...>".
(citatos pabaiga)
Atleidinejant uz pravaikstas - [color=red][/color] savaime aišku,. kad atleidineji veliau, JAU paaiskejus, kad jis pravaikstas DARE, o ne sirgo, t.y.po visu tarnybiniu pranesimu apie neatvykima i darba, ispejimu ir t.t., ir t.t., [color=#444444:f154414cff][/color] taigi, atleidinejant, atleidimo data laikoma ta data, kai darbuotojas pirma diena padare pravaiksta, nesvarbu kiek laiko ji tesesi, ir kartu siunti sodrai paaiskinima, kodel paveluotai pranesi.
Atleist galima ir isakymo data, bet rekomenduojama- nuo pirmos pravaikstos dienos.
Siaip sia tema laabai daug diskutuota tax.lt (ar atleist nuo pirmos pravaikstos dienos, ar nuo isakymo atleist datos), bet galima daryt ir vienaip, ir kitaip.
Taigi, gal dabar bus aisku, kodel as rasiau, kad atleidziam nuo pirmos pravaikstos dienos.