Jei turiu įsakymą, kad kelionės tikslas Vokietija, skaičiuoju dienpinigius pagal Vokietiją. Argumentas: mano darbuotojas įsakymu yra siųstas į Vokietiją, jis turi reikalų (t.y.dirba) Vokietijoje, o kitkas yra
kelionė į kelionės tikslą. Kiek pamenu, apie kelionę tėra pasakyta, kad grįžimo diena skaičiuojama pagal Lietuvoje numatytus dienpinigius, o apie kitas grįžimo šalis nekalbama. Va kada bus kalbama, tada galės aiškint, kad privalau perrašyti įsakymą arba skaičiuot dienpinigius pagal visas tranzitu pravažiuotas kelionės metu šalis.
Antras variantas - tikslas Vokietija, bet pagal dokumentus aiškiai matosi, kad darbuotojas pragyveno 3 dienas (ištisai) Lenkijoje. Veiksmai: arba perrašau įsakymą (tuomet ir dienpinigius skaičiuoju pagal Lenkiją), arba neapmoku Lenkijoje gyventų dienų. Argumentas: jei darbuotojas
savavališkai sėdėjo pas savo senelę Lenkijoje, įmonė už tai mokėti neprivalo ir nemoka.
Trečias variantas: vairuotojo mašina sulūžo, jis sustojo Lenkijoje, paskui nepasiekęs kelionės tikslo, grįžo atgal. Įsakymas - Vokietija, skaičiuoju Vokietijos dienpinigius. Argumentas tas pats, kaip ir 1 punkte.
Lenkijoje mano darbuotojas reikalų neturi, įmonės labui darbo neatlieka ir aš neturiu pagrindo perrašinėdama įsakymą siųst jį į Lenkiją.
wolf rašė:
Jūsų teismui:
"Klausimas: pagal įsakymą darbuotojas išsiųstas į Vokietiją nuo 7-11d. Dėl nepalankiai pasirinko laiko buvo priverstas pernakvuoti 7 ir 10 d. Lenkijoje. Kaip skaičiuojami dienpinigiai "
"Atsakymas:
Pažymine, kad įsakyme dįl komandiruotės turi būti nurodyta, į kokias vietoves ir kelimis dienomis darbuotojas siunčiamas. Jūsų atveju įsakyme dėl komandiruotės turėtų būti nurodyta, kad darbuotojas siunčiamas 5 dienom į komandiruotę nuo 7 iki 11 d. :
7, 10, 11d. į Lenkijos Respubliką, 8-9 į Vokietijos Respubliką." Atitinkamai skaičiuojami dienpinigia.
Dabar paaiškinkite nuo kada VMI reguliuoja kaip įmonė turi rašyti įsakymus.
Toliau kokių pagrindu aš turiu rašyti tas 3 dienas Lenkijoje jei darbuotoja aš siunčiu Į VOKIETIJĄ ir įsakymo rašymo metui man išanksto nežinomi nei ekstra atvejai ne galimos nakvinės vietos. Čia JAU taikomas ne proporcingumo principas ČIA variantas KAI Įsakyma visais atvejais reikės rašyti po KOMANDIRUOTĖS.
Bet to Darbuotojas jau senai gali būti visus dienpinigius išleidės, tai ka daryti išskaitas iš DU?