Tininga rašė:
Jeigu dienos trukmė nekinta ir yra 8 val (bet dirba mažiau dienų per savaitę), tai tada reikėtų grafikines dienas / normatyvinių darbo dienų ir iš dienos VDU. Jei diena ne 8 val, tai jau reikėtų valandomis skaičiuoti...
Manau, kad toks skaičiavimas tinka ir atostoginius skaičiuojant, nes juk yra ir dirbančių pagal poreikį, be konkretaus iš anksto sudaryto grafiko ir pan.
Fiksuotos dienos trukmė, kokia ji bebūtų, jau yra "atspindėta" dienos VDU.
Grafikinių d.d. dalinti iš normatyvinių d.d. nėra jokios prasmės, nes paskui vėl reikės dauginti iš socmin koeficiento, kuris gaunamas dalinant iš kalendorinių dienų per laikotarpį. Tai papildomas aritmetinis veiksmas ir įneša papildomą paklaidą, geriau iš karto imti grafikines d.d. ir dalinti iš laikotarpio trukmės k.d.
Socmin koeficientas = normatyvinės d.d. / laikotarpio trukmė k.d.
(normatyvinės d.d. / laikotarpio trukmė k.d.) * (grafikinės d.d. / normatyvinių d.d.) - kaip matyti, formulėje normatyvinės d.d. išsiprastina, bet jei skaičiuosi paeiliui su kalkuliatoriumi kiekvieną operaciją apvalindama, gausi paklaidą. Neprincipialu, bet kam ta paklaida, jei galima išvengti su paprasčiausia algebra.
Laisviems darbuotojams (kur grafikas neegzistuoja ir atitinkamai nėra nei grafikinių d.d., nei grafikinių d.v.) reikia trečios formulės:
koeficientas = socmin koeficientas 5 d.d. savaitei * sutarta vidutinė savaitinė darbo laiko norma / 40 val.
apmokėjimas (kompensacja) = koeficientas * atostogos k.d. * dienos VDU
Na ir ketvirta formulė būtų fiksuotiems 5 arba 6 dienų, kur suteikiama darbo dienomis:
kompensacija = atostogos d.d. * dienos VDU
apmokėjimas = kiek ten darbo dienų gaunasi pasirinktą atostogų laikotarpį * dienos VDU
Žodžiu, aš savimi patenkintas, pagaliau prisiruošiau matematiką suvesti