Tininga rašė:
admin123 rašė:
tai teisingai supratau, kad Jūs apmokate kaip ir mes? ir uz virvalandini ir uz naktini? toks pats jusu skaiciavimas butu?
Taip, iš esmės - taip.
štai ka radau is VDI psl:
Kaip apmokamas darbuotojo viršvalandinis darbas naktį?
DK normomis siekiama apginti darbuotojo interesus nustatant maksimalią darbo trukmę, t. y. darbo laiko trukmę reglamentuoja DK 144 straipsnis, nustatantis, kad darbo laikas negali būti ilgesnis kaip 40 valandų per savaitę, o kasdienė darbo laiko trukmė neturi viršyti 8 darbo valandų. Maksimalus darbo laikas, įskaitant viršvalandžius, per septynias dienas neturi viršyti 48 valandų (DK 144 straipsnio 1–3 dalys).
DK 150 straipsnio 1 dalyje yra nustatyta, kad viršvalandiniais laikomi darbai, dirbami viršijant DK 144 straipsnio 1 dalyje (40 valandų per savaitę), 145 (sutrumpintas darbo laikas), 146 straipsniuose (ne visas darbo laikas) ir 149 straipsnio 1 ir 2 dalyse (suminė darbo laiko apskaita) nustatytą darbo laiko trukmę. DK 150 straipsnio 2 dalyje numatyta, kad darbdavys gali skirti dirbti viršvalandinius darbus tik išimtiniais atvejais, kuriuos nustato DK 151 straipsnis. Kitais atvejais viršvalandiniai darbai gali būti organizuojami tik gavus rašytinį darbuotojo sutikimą arba rašytinį darbuotojo prašymą (DK 150 straipsnio 2 dalis). Darbuotojo viršvalandinis darbas per 2 dienas iš eilės neturi viršyti 4 valandų ir 120 valandų per metus. Kolektyvinėje sutartyje gali būti nustatyta kitokia metinė viršvalandinių darbų trukmė, bet ne daugiau kaip 180 valandų per metus. Darbdavys privalo žymėti darbo laiko apskaitos žiniaraščiuose tikslią kiekvieno darbuotojo dirbtų viršvalandžių apskaitą (DK 152 straipsnio 1–2 dalys).
DK 154 straipsnis reglamentuoja darbą naktį. Nakties laikas yra kalendorinis laikas nuo 22 valandos iki 6 valandos. Šios sąvokos nereikia painioti su naktinio darbo sąvoka. Naktiniu laikomas darbas, jeigu 3 darbo valandos tenka nakčiai. Naktinis darbo laikas sutrumpinamas viena valanda. Nakties darbo trukmė netrumpinama esant nepertraukiamai gamybai, taip pat kai pagal darbo sutartį darbuotojas yra priimtas darbui naktį (DK 154 straipsnio 1, 2, 5 dalys).
DK 193 straipsnis numato, kad už viršvalandinį darbą ir darbą naktį mokama ne mažiau kaip pusantro darbuotojo darbo užmokesčio, nurodyto DK 186 straipsnio 2 dalyje.
Paaiškiname, kad jeigu darbuotojas dirba viršvalandinius darbus nakties laiku (nuo 22 valandos iki 6 valandos), vadovaujantis DK 193 straipsniu, jam turi būti mokama tiek už viršvalandinį darbą, tiek ir už darbą naktį.
Taip pat pažymime, kad DK 149 straipsnio 2 dalimi yra įtvirtinama viršvalandžių ir darbo valandų, kurių darbdavys negali suteikti darbuotojui, dirbančiam minėtu režimu, kompensavimo tvarka, t. y. jeigu suminiu darbo laiko apskaitiniu laikotarpiu viršijamas tai darbuotojų kategorijai nustatytas darbo valandų skaičius, darbuotojams jų pageidavimu sutrumpinama darbo diena arba suteikiama poilsio diena (dienos) darbo, kolektyvinėje sutartyje arba darbo tvarkos taisyklėse nustatyta tvarka ar papildomai apmokama kaip už viršvalandinį darbą. Šiuo atveju papildomai apmokama kaip už viršvalandinį darbą nepriklausomai nuo to, ar darbuotojas dirbo dieną ar naktį.
tai vis delto reikia moketi ir kaip uz visvalandini ir kaip uz darba nakti?