[quote:be9ddfcaa2]
wolf rašė:
Taip yra žodis "Suteikima", Tas pats žodis yra ir "nemokamų" atostogų suteikimo nuostatuose. Bet kažkodėl visi jas traktuoja ne kaip atvejus kad darbuotojui pateikus prašymą privalų suteikti nemokamas atostogas, o baigtinius atvejus kada nemokamos atostogos aplamai gali būti suteiktos.
Tas pats žodis "Suteikiamos" parašytas prie Kasmetinių atostogų suteikimo. Tai reikškia kad darbuotojui reikia skirti atostogas ir išvaryti atostogauti ? Koks skirtumas kokia darbuotojo nuomonė - jis čia žodžio teisės neturi.
Mano požiūriu lyginimas su atostogomis yra elementariai nekorektiškas – atostogos anksčiau ar vėliau yra suteikiamos arba už jas mokama kompensacija, t.y. darbuotojas vis viena pasinaudoja DK numatytomis teisėmis.
„mamų dienų“ ar „mamų valandų“ atveju nepanaudotas konkretų mėnesį laikas prapuola, už jį nėra kompensuojama nei laisvu laiku, nei papildomu apmokėjimu. Vadinasi darbdavys savo iniciatyva blogina darbuotojo padėtį įmonėje (nusuka dalį algos už nedirbtą, bet priklausantį apmokėti laiką arba priverčia dirbt viršvalandžius, už juos papildomai nemokėdamas)[/quote]
Nesutinku - darbuotojas daugiau dirba - todėl daugiau uždirbą tai gali būti tikrai jo pasirininkimas, ir tikrai ne visada darbdavio kaltė.
Jokiais būdais nesutinku - kad CIA yra darbuotojo inciatyva, kuri bloginą darbuotojo padėti. Nes aš galiu turėti 4 vaikus ir nepateikti darbdaviui apie tai įrodymų ir t.t. Gal aš samdau 5 namų tvarkytojas ir priežiūros darbuotojas. Dėl to ir dirbų pilna darbo diena. Tai mano teisė, o ne darbdavio neatšaukiama pareiga. Darbdavio neatšaukiama pareiga tai tampa, kad aš pareiškių nora gauti lengvatas kurios man priklauso.
Tai kad šios dienos nesikaupia Straipsnio specifika. Nes neviskas kaupiasi - buvo laikas ir kompensaciją buvo mokama tik už 3 metus.
DK apstu pavyzdžių su žodžiu "suteikiamos" - bet nesiruošiu ju vardinti.
[quote:be9ddfcaa2]
wolf rašė:
Tavo nuomonė pagrįsta grynai lengvistiniu traktavimu. Mano nuomone pagrįsta ir DK autorių komentarų analize ir kitais dalykais.
Galbūt yra DK komentarai ir mes be reikalo ginčijamės?[/quote]
Yra be abejo - bet jie nėra VMI komentarų lygio - nes išreiškiama DK rengėjų nuomonė, su Kuria VDI nevisada sutinka ir neprivalo vadovautis.
[quote:be9ddfcaa2]
wolf rašė:
Įdomų Tiesi ar tu vadovaujasi praktiškais tokia savo išsakyta nuomone? Labai abejoju.
Vienareikšmiškai – TAIP. (aš jau rašiau, kokių duomenų reikalauju darbo grafike ir tabelyje). Taip kad jau kurį kartą su savo abejonėmis nepataikai
[/quote]
Tikiuosi čia ne bendruos nuostatos ir turi bent viena 214 str. atveji.
[quote:be9ddfcaa2]
wolf rašė:
Be to tai ne buhalterio reikalas: o darbuotojo ir darbdavio darbo laiko suderinimas. Todėl sutinku kad buhalterio reikalas mažas jis darbo grafiką patikrina su realiu darbo laiku, įvertina kitus turimus dokumentus: darbuotojo prašymus ir t.t. ir padaro tinkamus skaičiavimus ir tiek.
Tarkim turi visus dokumentus, kad darbuotoja augina keturis mažamečius vaikus (prie prašymo dėl
Be abejo niekas buhalteriui nedraudž informuoti apie tai vadovą. Be buhalteris tikrai neturi įgaliojimu suteikinėti papildomas poilsio dienas.
Kitas dalykas ar tuos nuskalpuotos įmonės bent bandė gintis.
[quote:be9ddfcaa2]
wolf rašė:
DK be abejo visur palaikoma darbuotojo pozicija nes pagal Lietuvoje susiklosčiusias darbines tradicijas darbdavys dažniausiai piktanaudžiauja savo teisėmis.
Būtent – nusukinėja apmokamas nedirbtas valandas, priklausančias darbuotojui pagal įstatymą.
[/quote][/quote]
Tiesi iš tavęs tikriausiai būtų neblogas seno styliaus vadovas - kuris puikia nusukinėtu tas darbo valandas, nes požiūris tavo vienpusis - Vadovas kaltas ir blogas.
VDI atsakymas į klausimą
Kieno iniciatyva suteikiamos DK 214 straipsnyje nustatytos papildomos garantijos asmenims, auginantiems vaikus? Jeigu įmonės darbuotojai, kuriems taikytinos šios garantijos, mėnesio bėgyje nepasinaudojo jiems skirta papildoma poilsio diena, ar šias dienas privalu suteikti kitą mėnesį?
DK 214 straipsnis numato, kad darbuotojams, auginantiems neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų arba du vaikus iki dvylikos metų, suteikiama viena papildoma poilsio diena per mėnesį (arba sutrumpinamas darbo laikas dviem valandomis per savaitę), o auginantiems tris ir daugiau vaikų iki dvylikos metų – dvi dienos per mėnesį (arba atitinkamai sutrumpinamas darbo laikas keturiomis valandomis per savaitę), mokant darbuotojui jo vidutinį darbo užmokestį.
Koordinacinės komisijos nuomone, minėtos poilsio dienos suteikiamos darbuotojo prašymu (darbuotojui pareikalavus). Šis papildomas poilsio laikas yra tikslinio pobūdžio. DK nenumato galimybės darbuotojui nepasinaudojus nustatytu laiku priklausančiu papildomu poilsio laiku jį perkelti kitam laikui arba prijungti prie kasmetinių atostogų.
Nuomonė yra nuomonė, todėl nesvarbu kokia ji - o svarbu ar mes ja apginsime.
www.vdi.lt/konsultacijos/Konsultuoja_Teise_2006.htm