2008-10-07 11:32
petras123
2011-09-11 05-59
Sveiki,
Tik ką išsiunčiau VDI konsultantams el. paštu tokį užklausimą:
------------------
Prašau Jus paaiškinti, kaip apskaičiuojant vidutinį darbo užmokestį turėtų būti traktuojamas LR Vyriausybės nutarimo "DĖL DARBUOTOJO IR VALSTYBĖS TARNAUTOJO VIDUTINIO DARBO UŽMOKESČIO APSKAIČIAVIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO" (2003 m. gegužės 27 d. Nr.650) šis punktas:
"6.10. Jeigu darbuotojas dėl priverstinės prastovos, tarpsezoninio laikotarpio, ligos, atostogų vaikui prižiūrėti, kol jam sueis 3 metai, tėvystės atostogų, dirbanti moteris – dėl nėštumo bei gimdymo atostogų skaičiuojamuoju laikotarpiu neturėjo uždarbio, vidutinis darbo užmokestis skaičiuojamas iš uždarbio, gauto paskutinius 3 mėnesius, einančius prieš priverstinės prastovos, tarpsezoninio laikotarpio, ligos, atostogų vaikui prižiūrėti, kol jam sueis 3 metai, tėvystės atostogų, AR nėštumo bei gimdymo atostogų pradžią. Ši nuostata taikoma, Kai minėtuoju laikotarpiu darbuotojo uždarbis buvo didesnis už darbo apmokėjimo dydžius, nurodytus šio Aprašo 6.9 punkte."
Mūsų įmonėje susiklostė tokia situacija: atleisti iš darbo pasiprašiusi darbuotoja paskutinius tris mėnesius įmonėje neturėjo uždarbio (biuletenis nuo birželio 25d. Iki dabar).Buhalterijoje vadovaujantis šio nutarimo 6.10 punktu buvo paskaičiuotas vidutinis darbo dienos užmokestis iš balandžio, gegužės ir birželio mėnesių uždarbio (atmetus visus tris pilnai nedirbtus dėl ligos mėnesius). Gegužės (nuo 07d.iki 16d.) ir birželio (nuo 25d. Iki 30d.)mėnesį darbuotoja taip pat sirgo, todėl vadovaujantis šio nutarimo 6.5 punktu, (6.5. Apskaičiuojant vidutinį darbo užmokestį, neįskaitomos dienos (valandos), Kai darbuotojas dėl pateisinamų priežasčių faktiškai nedirbo įmonėje, taip pat piniginės sumos, išmokėtos už tas dienas (valandas), kaip numatyta šio Aprašo 5.1 punkte.), darbuotojai už šiuos 2 mėnesius apskaičiuojant vid. darbo užmokestį buvo skaičiuojamos tik faktiškai dirbtos dienos ir už tas dienas gautas uždarbis.
Tuo tarpu atleidžiama darbuotoja (taip pat buhalterė), punktą 6.10 traktuoja kitaip, ir tvirtina, jog nepilnai dėl ligos dirbti mėnesiai turėtų būti neįtraukiami į vid. darbo užmokesčio apskaičiavimą ir imamas prieš tai buvusių trijų pilnai dirbtų mėnesių (t.y vasario, kovo, balandžio) darbo užmokesčio rodikliai.
Labai Jus prašau padėti ir paaiškinti, kaip šioje situacijoje teisingai apskaičiuoti vid. darbo užmokestį.
---------------------------------
Kadangi prisiskambinti tuo konsultaciniu telefonu neįmanoma, o el. paštu užklausimą pasiunčiau pirmą kartą, nežinau kada atsakys ir ar iš viso atsakys:).
Todėl norėčiau paklausti ir jūsų nuomonės, ką manote: už kuriuos mėnesius šioje situacijoje turėtų būti skaičiuojamas vidutinis darbo užmokestis?
Štai ką radau šios temos komentaruose:
Tininga 2007-10-23 15:28
Aiški ta jų pozicija, bet yra čia dar visokių niuansų, man atrodo icon_rolleyes.gif . Kai kurie buhalteriai laikosi nuostatos, kad tie skaičiuojamieji mėnesiai turi būti pilni; bet dažnai sunku atrasti tokius mėnesius, einančius paeiliui.
Kad aiškiau būtų šiame komentare: tai ką išskyriau paryškindamas, yra išeinančios buhalterės pozicija, tuo tarpu buhalteriją tvarkanti samdoma audito firma laikosi kitos nuomonės, skaičiuoja ir nepilnai dirbtus mėnesius.
Kas teisus jūsų nuomone?