Asra rašė: Muuuse rašė: Dorota1 rašė: o kaip dėl to jei perskaičiuojant atostoginius ir priskaičiuojant nepanauduotas gautusi kad žmogus gavo daugiau pinigų nei turėjo gauti ar turi jos gražinti?
reikėtų, kad grąžintų.
Sveiki,
kiek yra tekę susidurti seminaruose, nėra jokių galimybių susigrąžinti pinigus. DK niekur nemini, kad sakykime, po pusės metų darbo atostogas darbuotojui galima suteikti tik tiek kiek jis yra jų užsidirbęs. Jeigu darbuotojas sunkus ir ginčysis, darbdavys neturi jokių šansų.
Tai sudėtingas dalykėlis, bet realiai įmanomas. Išskaitos iš darbo užmokesčio gali būti daromos tik įstatymų nustatytais atvejais. Išskaitos iš darbuotojų darbo užmokesčio padengti jų įsiskolinimą įmonei, įstaigai ar organizacijai, kurioje jie dirba, gali būti daromos administracijos nurodymu:
1) grąžinti avansą, kuris buvo duotas, įskaitant jį į darbo užmokestį; grąžinti sumas, permokėtas dėl skaičiavimo klaidų; padengti neišleistą ir laiku negrąžintą avansą, kuris buvo duotas tarnybinės komandiruotės ar perkėlimo į kitą vietovę atveju, taip pat už ūkinius patarnavimus; atlyginti žalą, kurią darbuotojas dėl savo kaltės padarė įmonei. Šiais atvejais administracija turi teisę duoti nurodymą padaryti išskaitą ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo tos dienos, kurią baigėsi avanso grąžinimo ar įsiskolinimo padengimo nustatytas terminas, buvo išmokėta suma, permokėta dėl skaičiavimo klaidų, arba paaiškėjo darbuotojo padaryta žala, jei darbuotojo įsiskolinimas neviršija jo 1 mėnesio vidutinio darbo užmokesčio;
2) darbuotoją atleidžiant iš darbo nepasibaigus tiems darbo metams, už kuriuos jis gavo atostogas, išieškoti už neatidirbtas atostogų dienas.
Išskaita už šias dienas nedaroma, jei darbuotojas atleidžiamas iš darbo nesant jo kaltės.
Negalima iš darbuotojo išieškoti permokėto ir neteisingai pritaikius įstatymą apskaičiuoto darbo užmokesčio, išskyrus skaičiavimo klaidos atvejus.