2007-01-09 11:29
novus
2011-09-11 05-14
Laba diena, protingieji žmonės, turiu tokį galvosūkį: darbuotojas atostogavo daugiau negu galėjo (darbdaviui leidus), gavo atostoginius, dabar nori išeiti iš darbo (jo tokia teisė) neatidirbęs dalies atostogų. Pagal darbo kodekso 224 str. DU išskaitos:
2. Išskaitos iš darbuotojų darbo užmokesčio padengti jų įsiskolinimą įmonei, įstaigai ar organizacijai, kurioje jie dirba, gali būti daromos administracijos nurodymu:
2) darbuotoją atleidžiant iš darbo nepasibaigus tiems darbo metams, už kuriuos jis gavo atostogas, išieškoti už neatidirbtas atostogų dienas. Išskaita už šias dienas nedaroma, jei darbuotojas atleidžiamas iš darbo nesant jo kaltės..
Užstrigau čia, jei darbuotojas išeina iš darbo savo noru, ar tai jo kaltė (nesijuokit iš manęs kartais taip būna,paprasčiausioje vietoje pakimbi ir viskas)?
Kad neatimčiau jums daug brangaus laiko, parašysiu savo planus kaip ruošiuosi elgtis: išskaitų nedarysiu, paskaičiuosiu kokia atostoginių suma "neuždirbta", tą sumą dėsiu prie neleidžiamų atskaitymų, taip pat 30,98 proc. soc.draudimo ir garantino fondo įmokas (nuo tos sumos). O gal jūs darote kitaip, jei kas atsilieps tikrai būsiu dėkinga.