Loreta rašė: Turiu klausimuką - gal kas padėsit?
DK 147 str.:
2. Darbuotojams nustatoma penkių darbo dienų savaitė su dviem poilsio dienomis. Įmonėse, kuriose dėl gamybos pobūdžio ar kitų sąlygų penkių darbo dienų savaitė neįmanoma, nustatoma šešių darbo dienų savaitė su viena poilsio diena.
Sakykim, nustatyta 6 darbo dienų savaitė su 1 poilsio diena - sekmadieniu. Savaitinio darbo trukmė vis tiek negali viršyti 40 val., arba mokami viršvalandžiai.
Ar tokiu atveju, jei žmogus sutinka dirbti viršvalandžius - ar turi teisę pasirinkti: gauti kitą laisą darbo dieną, gauti 1,5 apmokėjimą už viršvalandžius, trumpinti kitų savaitinių darbvo dienų darbo laiką, gauti papildomą dieną prie atostogų?
Ar jeigu jau nustatoma 6 darbo dienų savaitė, savaime turi būti nustatomas ir kitoks kasdienis darbo valandų skaičius administracijos iniciatyva?
Kažkaip neaišku man su ta 6 darbo dienų savaite. Ji nustatoma tik esant gamybiniam būtinumui ar kažkokioms kitoms sąlygoms. Kokios tos kitos sąlygos? Sakykim, bankas. Ar tai jo vidaus reikalas kokiu režimu dirbti, ar tai reguliuoja kokie Vyriausybės nutarimai?
153 straipsnis. Darbo trukmė švenčių ir poilsio dienų išvakarėse
1. Švenčių dienų išvakarėse darbo dienos trukmė sutrumpinama viena valanda, išskyrus sutrumpintą darbo laiką dirbančius darbuotojus.
2.
Esant šešių dienų darbo savaitei, prieš poilsio dieną darbas neturi trukti ilgiau kaip penkias valandas.
Už viršvalandžius mokama ne mažiau kaip pusantro darbuotojui nustatyto valandinio atlygio (mėnesinės algos). Už viršvalandžius nesuteikiamos laisvos dienos. Suteikti darbuotojui kitą poilsio dieną arba tą dieną pridėti prie kasmetinių atostogų galima, kai dirba poilsio ar švenčių dieną, nenumatytą pagal darbo grafiką.
Galima nustatyti 5 dienas dirbti po 7 val., o šeštą dieną 5 val. Gaunasi 40 valandų ir jokių viršvalandžių.