wolf rašė:
Dar kvailas klausimas - pasirodo nebuvo perregistruoti įstatai - dėl EUR / LT, ar dabar būtina perregistracija be jos neleis pradėti likvidavimo procedūros ?
Iki likvidavimo labai dar toli, teismui reikia tik Balanso, Pelno( nuostolio) ataskaitos ir Debitoriu/Kreditorių sąrašų.
Kai teismas gaus viską, skelbs teismą t.y. po 20 d.d. toliau po teismo dar 10 d.d. laikotarpis kai galima atsisakyti. Po to kai įsigalios nutartis per 15 d.d. dažniausiai (bet būna ir iki mėnesio) reikia visą turtą perduoti administratoriui. Taip pat perdavimo diena turi būti sudarytas balansa pelno -nuostolio + debitorių kreditorių sąrašai. O perduodami paskutiniu 3 metų dokumentai + visos sutartys, visi pinigų dokumentai t.y. išrašai, kasa, generatoriai, antspaudai ir pan. įstatai, akcininkų dokumentai, visos finansinės atskaitomybės. Aš archyvuoju kasmet dokumentus, tai problemų nebuvo. Ir toliau administratorius ilgai ir nuobodžiai viską tikriną, ir patirties tai sutikrina tik likučius su realybe
. Po teismo nutarties kažkur mėnesi duoda debitoriams atsiskaityti su įmonę. ir po 1 mėnėsio gal 1,5 skelbia kreditorių susirinkimą, kur daro pranešimą ką padarė, ką siūlo daryti su pinigais ir panašiai. Dalyvavimas nebūtinas, balsuoti galima ir el. paštu ir registruotu paštu. bet vmi ir sodra dalyvauja visada gyvai :) Na ir gavus daugumą balsų skirsto pinigus. taip pat nustato ir sau atlygį už darbą. Poto teisme tvirtina kreditorių likučius ( pirmos eiles- darbuotojai, antros mokesčiai ir trečios visi kiti kam skolinga įmonė.
Todėl kaip ir minėjau anksčiau dažniausiai norint išvengti prastovos, darbuotojai yra atleidžiami prieš teismą. Garantinis fondas perveda ne visą įsiskolinimą darbuotojui, kadangi yra normos. Galima pasidomėti Sodroj ( Alytaus skyrius tvarko).
Na ir banknoto rezultatas, tyčinis arba netyčinis, dėl apyvartinių lėšų trūkumo ir panašiai.